(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Policajné správy za 07.11.2017
@ Aktuálne -> Polícia     Nov 08 2017 - 07:48 GMT


Polícia „dolapila“ podozrivé osoby za aktívnej pomoci občanovKošickí policajti vzniesli obvinenie pre pokračujúci prečin krádeže v jednočinnom súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci, spáchaného formou spolupáchateľstva, 25-ročnému Renému z Michalovského okresu a 22-ročnej Nicol z okresu Košice okolie.Obvinené osoby sa v pondelok (6.11.) v nočných hodinách v mestskej časti Košice Juh po predchádzajúcej vzájomnej dohode po rozbití sklenenej výplne vlámali do tam zaparkovaných 3 osobných motorových vozidiel. Z vozidla zn. Škoda Fabia odcudzili prenosný kompresor. Následne sa vlámali do osobného motorového vozidla zn. BMW, ktoré bolo zaparkované na tom istom parkovisku, a z vozidla odcudzili tam položenú koženú taštičku, vestu s kapucňou, slnečné okuliare, nabíjačku, vône do auta a krém na dvere. Na parkovisku inej ulice v tej istej mestskej časti sa ešte vlámali do osobného motorového vozidla zn. Peugeot 206, z ktorého odcudzili panel prehrávača a hračku. Krádežou vecí spôsobili celkovú škodu vo výške takmer 200 eur a poškodením motorových vozidiel škodu predbežne vyčíslenú na 750 eur.Podozrivé osoby pohybujúce sa okolo áut si všimol jeden z poškodených majiteľov vozidiel, ktorý okamžite zalarmoval políciu. Policajná hliadka Obvodného oddelenia Košice Juh podozrivú dvojicu v krátkom čase vypátrala aj s odcudzenými vecami neďaleko miesta činu. Tí po vykonaní procesných úkonov putovali do cely policajného zaistenia.Vzhľadom na ich predchádzajúcu majetkovú trestnú činnosť spracoval poverený príslušník Policajného zboru podnet na ich vzatie do väzby.#CONT#V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. Polícia touto cestou ďakuje za všímavosť a aktívnu spoluprácu občanov, ktorí pomohli odhaliť páchateľov trestnej činnosti.Zároveň v tejto súvislosti polícia apeluje na občanov, aby vo svojich autách nenechávali osobné a cenné veci bez dozoru. Veci ponechané na viditeľnom mieste výraznou mierou zvyšujú riziko ich odcudzenia, ale i poškodenia vozidla. Škoda na poškodenom vozidle je častokrát vyššia ako hodnota vecí odcudzených z auta. Policajný zbor uvíta akékoľvek, aj anonymné, informácie vedúce k vypátraniu páchateľov trestnej činnosti. 

Aktuálne informácie Policajného zboru môžete nájsť aj na oficiálnej stránke na Facebooku www.facebook.com/policiaslovakia.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/