(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Policajné správy za 07.a 08.03.2018
@ Aktuálne -> Polícia     Mar 08 2018 - 07:02 GMT


Pri dopravnej nehode na rýchlostnej ceste v Košiciach sa ťažko zranili dve osobyVčera (7.3.) o 12.35 hod. došlo na rýchlostnej ceste Košice Pereš k dopravnej nehode, pri ktorej sa ťažko zranili dve osoby. Podľa doterajších zistení vodič (54) z okresu Rimavská Sobota viedol vozidlo zn. Renault Midlum v smere od mesta Košice na mestskú časť Košice Šaca, pričom na priechode pre chodcov v mestskej časti Košice Pereš sa pravdepodobne nevenoval plne vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke a narazil do pred ním stojaceho vozidla zn. Mercedes Benz Sprinter, ktoré v dôsledku zrážky odrazilo do ďalšieho pred ním stojaceho vozidla zn. Mercedes Benz Sprinter. Obe vozidlá zn. Mercedes stáli v pravom jazdnom pruhu z dôvodu škodovej udalosti, pričom ich vodiči stáli medzi svojimi vozidlami riadne označení reflexným odevom. Pri dopravnej nehode obaja vodiči vozidiel zn. Mercedes (51-ročný z okresu Košice okolie a 66-ročný z okresu Bardejov) ako účastníci škodovej udalosti, ktorí stáli medzi svojimi vozidlami, podľa predbežnej lekárskej správy utrpeli ťažké zranenia. Vykonaná dychová skúška u všetkých účastníkov dopravnej nehody bola negatívna. Na vozidlách bola škoda predbežne vyčíslená na 16.000 eur. Bližšie okolnosti dopravnej nehody, presná príčina jej vzniku a miera zavinenia, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.Polícia pátra po vodičovi auta, ktorý zrazil chodkyňu a z miesta nehody odišielDnes (8.3.) o 05.25 hod došlo na priechode pre chodcov na križovatke ulíc Tr. SNP a Ipeľská v Košiciach k dopravnej nehode medzi doposiaľ nezisteným vozidlom a chodkyňou. #CONT#Podľa doterajších zistení doposiaľ neznámy vodič viedol nezistené vozidlo po Tr. SNP v smere jazdy od Festivalového námestia smerom na Ipeľskú ulicu, kde v križovatke nerešpektoval dopravné značenie  svetelnej signalizácie a na červený signál pre jeho smer jazdy s vozidlom vošiel do križovatky. Tam narazil do chodkyne (42), ktorá v tom čase prechádzala po riadne vyznačenom priechode pre chodcov na zelený signál. Vodič si nesplnil povinnosti vodiča na mieste dopravnej nehody, pričom z miesta odišiel na neznáme miesto.  Pri dopravnej nehode chodkyňa utrpela podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia, dychová skúška bola u nej negatívna. Polícia po vodičovi a vozidle pátra, a žiada o pomoc verejnosť. Touto cestou polícia žiada svedkov uvedenej dopravnej nehody, ktorí v uvedenom čase prechádzali týmto úsekom, respektíve videli jej priebeh, aby sa prihlásili osobne na oddelení dopravných nehôd Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach na Rampovej ulici č. 7, prípadne telefonicky na čísle 0961932520 alebo na známom bezplatnom čísle 158.

 Polícia opäť vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby prispeli k väčšej bezpečnosti na cestách dodržiavaním dopravným predpisov, správali sa zodpovedne a sledovali situáciu v cestnej premávke. Ak budeme všetci vzájomne dodržiavať pravidlá cestnej premávky a správať sa k sebe navzájom ohľaduplne, bude náš pohyb po ceste či chodníku bezpečný.

 


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/