(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Spustenie predaja pamätnej 0 eurovej bankovky
@ Kultúra -> Výstavy     Jul 06 2021 - 10:09 GMT

K výstave s názvom Klimkovičovci – Príbehy troch generácií vydáva Východoslovenská galéria svoj  prvý 0 Euro Souvenir, na ktorom je vyobrazené dielo od Františka Klimkoviča s názvom Štúdia  hlavy dievčaťa, ktoré je datované do roku 1845-1850. #CONT#


Klimkovičovci 


Rodina Klimkovičovcov pôsobila a pozdvihla umeleckú a pedagogickú tradíciu v regióne Košíc.  Bratia Vojtech a František sa okrem aktívnej maliarskej tvorby venovali aj rozvoju múzejníctva. Z  muzeálneho spolku, ktorý založili, sa vyvinulo Hornouhorské múzeum, v ktorom sa podieľali na  budovaní zbierkových fondov múzea napr. numizmatického či archeologického. Založenie múzea  predstavovalo položenie základov dvoch významných inštitúcií, Východoslovenskej galérie a  Východoslovenského múzea. V roku 1872 tiež založili prvú súkromnú umeleckú školu v Košiciach,  ktorú navštevovali napríklad aj umelci ako Július Bencúr, Leopold Štefan Horowitz či Ľudovít  Čordák. 


Podrobnosti predaja 


Počas víkendu 10. a 11. 7. 2021 sa predaj 0 eurovej pamätnej bankovky Východoslovenskej galérie  uskutočňuje v historickej sále Východoslovenskej galérie na Hlavnej 27. Cena bankovky je 3,- € za  kus, pričom platba je možná len v hotovosti a zakúpenie bankoviek je podmienené zakúpením  vstupenky na výstavu Klimkovičovci - Príbehy troch generácií (alebo vstupenky na všetky výstavy),  ktorá môže byť využitá do 30. 1. 2022. 


Predaj začína od čísla 101. 


101 - 1000: predaj po 3 ks bez možnosti výberu  


1001 - 4000: predaj po 5 ks bez možnosti výberu  


4001 - 5000 s prítlačou Anniversary: predaj po 2 ks bez možnosti výberu  


Bankovky s číslami 1940 – 2021 (ročníkové): 1 ks s možnosťou výberu 


Opatrenia 


V priestoroch galérie je potrebné dodržiavať všetky hygienické a bezpečnostné opatrenia, t. j. vstup  len s rúškom alebo inou ochranou horných dýchacích ciest, povinná dezinfekcia rúk, dodržiavanie  bezpečného rozstupu a maximálneho počtu návštevníkov (usmernenie v jednotlivých  expozíciách). 


 


 


Zdroj: RO SSN


 


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/