(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Oslavy Dňa mesta Košice 2003: 1. - 7. máj
@ Kultúra -> Oznamy     Apr 29 2003 - 08:56 GMT

Warning: file(/home/marek/cassovia/news/29042003/INDEX): failed to open stream: No such file or directory in /raid/cassovia/photoset.inc.php on line 25
PROGRAM


1. máj – štvrtok

09.00 h
Otvorenie sezóny Detskej železnice
Čermeľ
- začiatok sezóny Detskej železnice

09.00 h – 14.00 h
Výstava historických vozidiel
Hlavná ulica -Immaculata
- usporiadateľ: Agentúra Wind Košice

09.00 h
Výstava historických električiek
Hlavná ulica
- usporiadateľ: DPMK

10.00 h
Odovzdanie cyklisticko-turistického chodníka Alpinka – Jahodná

11.00 h
Otvorenie sezóny ZOO
Zoologická záhrada Kavečany
- spojené so súťažami pre deti

14.00 h
Koncert folkových skupín
Zoologická záhrada Kavečany
- účinkujú: Jaro Szanislo, Petra Dakai, Camion a ďalší

14.00 h
Štart historických vozidiel
Hlavná ulica –Immaculata
- usporiadateľ: Agentúra Wind Košice


2. máj – piatok

09.30 - 12.00 h
Kreslenie na asfalt
Hlavná ul. - Dolná brána
Deň školskej kriedy - pokus o guinnessov rekord, Hlavná ul.
- pokus o guinessov rekord bude spočívať v hode školskou kriedou
- zhotovovanie hradu z kombinovaných obalov – pod Urbanovou vežou


10.00 h
Finále súťaže "VIEME, VIETE, VEDIA"
VS múzeum
- finále celomestskej vedomostnej súťaže žiakov ZŠ

14.00 - 21.00 h
Festival fantázie "CASSCON ´03"
CVČ Domino, Popradská ul.
- festival fantázie, záhad a tajomstiev

15.00 h
Paličkovaná čipka - vernisáž výstavy
Slov. tech. múzeum

15.00 h
Voľba študentského richtára
Mestský park - hudobný altánok

16.00 h
Mobile Day
Mestský park
- sadenie záhonu priateľstva

17.00 h
Vernisáž výstavy - Štefan Pastor: obrazy a Ladislav Staňo: sochy
Hlavná ul - Dolná brána

20.00 h
Májový tanečný večer
Hlavná ulica - Dolná brána

3. máj – sobota

08.00 - 21.00 h
Festival fantázie "CASSCON ´03"
CVČ Domino, Popradská ul.
- festival fantázie, záhad a tajomstiev


09.00 - 13.00 h
Nostalgické jazdy historickými električkami po trase linky č. 2
- bezplatne Št. Lokomotívy-NMM-Kuzmányho-NO-Žel. Stanica

09.00 - 18.00
Gemerský jarmok
Hlavná ul. - Dolná brána

09.00 h
Rytierske slávnosti
Hlavná ul. - Dolná brána
- rytierske zápasy, historický šerm
- pre deti streľba z kuše, hod sekerou

09.30 h
Cassovia Air Cup 2003
ZŠ Požiarnická
- turnaj leteckých spoločností a letísk vo futbale – II. ročník

09.00 - 15.00 h
Aerobic show
SOU železničné - športová hala
- aerobic, kulturistika, kick box + koncert NO NAME

10.00 h
Folklórne klenoty Gemera – Malohontu
Hlavná ul. - Dolná brána
- vystúpenie folklórnych skupín z Gemera

13.30 h
Slávnostné otvorenie Majstrovstiev Slovenska rádiom riadených automodelov s elektropohonom
- finálové jazdy majstrovstiev

16.00 h
Košická svadba, Hlavná ul. - historická radnica
- skutočná svadba v centre mesta, tentoraz rómska – pár z Luníka IX – s umeleckým doprovodom Romathanu

19.00 h
Dni humoru v Košiciach - Národné divadlo Praha
Historická budova Štátneho divadla

19.00 h
Karel Zich - "Spomínanie", recitál známeho speváka
Veritas - Dominikánske nám. 8

19.00 h
Koncert Štátneho divadla
Hlavná ul. – Immaculata

4. máj – nedeľa

09.00 h
Futbalový turnaj
Futbalový štadión, Vyšné Opátske
- mužstvá: Mesto Košice, herci ŠD, národnostné menšiny, Kosit a.s.

09.00 - 14.00 h
III. ročník "Majstra volantu" o putovný pohár starostu MČ Západ
parkovisko Považská ul

10.00 - 17.00 h
Výstava "Kvet Košice"
Dom techniky

14.00 h
Košická lagúna
MČ Nad Jazerom
- Program mestských častí
- Koncertné vystúpenia
- Erbový beh
- Olympijské disciplíny
- Modelári
- Stavanie plavidiel
- Preteky plavidiel
- Prehliadka osvetlených plavidiel
- Vyhodnotenie
- Ohňostroj o 21.00 h

17.00 h
Tanec spája tri generácie
Dom umenia
- trojgeneračné tanečné vystúpenia – TŠ Hviezdička, Tanečná škola Otta Bőhma, TŠ Diamant

19.00 h
Dni humoru - ND Praha
Historická budova Štátneho divadla Košice

5. máj – pondelok

8.00 h
Hviezdoslavov Kubín - 49. ročník regionálnej súťaže v prednese poézie
Átrium klub, Zuzkin park

09.00 h
Zober si svoju mincu - pokus o guinnessov rekord v nonstop razení 2920 ks mincí
Hlavná ul. - historická radnica

10.00 h
RoKoKo - koncert košických amatérskych rockových skupín
Amfiteáter

10.00 - 18.00 h
Výstava "Kvet Košice"
Dom techniky

14.00 h
Literárne Košice J. Štiavnického - VIII. Ročník
KSS – Južan
- slávnostné vyhodnotenie celoslovenskej literárnej súťaže detí

14.00 h
Májovníček pre seniorov
KS Laborec
- tanečná zábava

14.30 h
Súčasné trendy v slovenskom amatérskom prednese
- odborný seminár pre učiteľov slovenského jazyka

16.30 h
"Slovensko v obrazoch"
Verejná knižnica J. Bocatia, Hlavná 48
- vernisáž výstavy významného slovenského fotografa Martina Martinčeka

16.30 h
Detská opera BRUNDIBÁR
Štátne divadlo (predstavenie pre školy)
- detská opera naštudovaná ZUŠ Hemerkova

17.00 h
Stretnutie s múzou
Átrium klub - Zuzkin park
- recitačné pásmo

19.00 h
Detská opera BRUNDIBÁR
Štátne divadlo (predstavenie pre verejnosť)
- detská opera naštudovaná ZUŠ Hemerkova

19.00 h
Koncert Honzu Nedvěda
Hlavná ulica pri Immaculate

6. máj – utorok

08.00 h
Hviezdoslavov Kubín
Átrium klub, Zuzkin park
- 49. ročník regionálnej súťaže v prednese poézie


10.00 - 16.00 h
Otvorenie "Veľtrhu študentských spoločností" - 8. ročník
Dom techniky

14.00 h
"Otvorenie konzulátu Podhoráckeho a horáckeho kniežatstva"
Country pub Diera

14.00 h
Čo vieš o svojom meste, súťažno-zábavné popoludnie
Knižnica pre mládež, OC Merkur

16.00 h
Koncert pri fontáne
Hlavná ulica
- Melody orchester Košice

16.30 h
Mestu mešťanom - prehliadka súborov
Átrium klub

18.00 h
Otvorenie komornej výstavy : U Lofflera - Tibor Binder (Austrália)
Múzeum V. Löfflera

19.00 h
Komorný koncert
Múzeum V. Löfflera
- Dávid BÁLL - klavír (Budapešť), Krisztina JÓNÁS - spev (Budapešť)

19.00 h
Otvorenie KHJ
Dom umenia
- otvárací koncert 48. Košickej hudobnej jari

19.00 h
Cestou – necestou
Jumbo centrum

7. máj – streda

09.00 - 13.00 h
Nostalgické jazdy historickými električkami po trase linky č. 2

09.00 h
Knižnica občanom mesta
VKJB - Hviezdoslavova 5
- prezentácia informačno-vzdelávacieho strediska

10.00 h
Slávnostný ceremoniál Dňa mesta Košice
Hlavná ulica - historická radnica
- odovzdávanie cien mesta a cien primátora

10.00 h
Poznáš regionálnych autorov?
Knižnica pre mládež, Humenská 9
- súťažné dopoludnie

13.00 h
Pietny akt kladenia vencov na Nám. Osloboditeľov

14.00 h
Juraj Barbarič
Hlavná ulica
- pokus o guinnessov rekord
- Juraj Barbarič potiahne osobné auto na trase dlhej 6340 metrov

15.30 h
Otvorenie IV. mestskej filatelisticko-filokartistickej výstavy Košice 2003
Štátna vedecká knižnica (výstava potrvá do 30. 05. ´03)

17.00 h
Košice - ako ich vidíme 2003
VK JB - Nár. trieda
– výstava

19.30 h
Filmový festival českých a slovenských filmov – otvorenie
Autokino - OC Optima


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/