(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Pavel Dvořák o Slovensku v staroveku
@ Kultúra -> Oznamy     Dec 08 2003 - 03:17 GMT
Verejná knižnica Jána Bocatia a Dejepisný spolok v Košiciach pozývajú na stretnutie s historikom a spisovateľom Pavlom Dvořákom. Jeho prednáška o Slovensku v časoch staroveku sa uskutoční na Hlavnej č.78, 9. 12. 2003 v utorok o 16,00.

Pavel Dvořák patrí medzi najznámejších propagátorov slovenskej histórie. Je autorom úspešného seriálu Stopy dávnej minulosti, v ktorom uviedol najznámejšie historické lokality na Slovensku, príbehy a dejiny, ktoré sa k nim viažu. Je taktiež autorom kníh Zlatá kniha Bratislavy, štvorzväzkového cyklu Odkryté dejiny, Lovci mamutov a tí druhí, Podivný barón a mnohých ďalších.

Príbehy z televízneho seriálu Stopy dávnej minulosti začali nedávno vychádzať aj v knižnej podobe. Po prvej časti, v ktorej priblížil územie terajšieho Slovenska v dávnoveku, vychádza druhá časť, kde približuje Slovensko v staroveku. Prezentácii tejto knihy a zaujímavostiam, ktoré obsahuje, bude venovaná aj avízované stretnutie.

sl

Príbuzné linky: Rozhovor pre Cassovia.sk z marca 2001


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/