(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Výstava fotoklubu FOPA v Košiciach
@ Kultúra -> Oznamy     Mar 02 2004 - 03:53 GMT
(Fotoklub FOPA – tlačová správa) - Verejnú členskú výstavu fotografickej tvorby svojich členov pripravila novo vzniknutá celoslovenská organizácia fotografov FOPA od 5. do 19. marca vo výstavných priestoroch Slovenského technického múzea (STM) na Hlavnej ul. v Košiciach. Na výstave svoju tvorbu prezentuje viac ako 30 autorov, členov klubu, vyše 100 fotografiami rôznych žánrov.

Viacerí z nich už zaznamenávajú úspechy na rôznych súťažiach a výstavách, iní ako externí spolupracovníci publikujú v rôznych printových médiách. Vernisáž výstavy sa uskutoční v piatok o 17. hod. v STM.

Premiéru mala výstava v Bratislave v januári a stretla s dobrým ohlasom tak odborníkov, ako aj širokej verejnosti. Výstavu kladne hodnotil pedagóg, nemecký fotograf Rolf Rock a ďalší.

,,Kladne hodnotím, že v tejto zložitej dobe, kedy mnoho záujmových združení zaniká, vznikla nová celoslovenská organizácia fotografov. Z kultúrno-spoločenského hľadiska to má veľký význam. Ministerstvo kultúry by malo oveľa účinnejšie podporovať tieto dobrovoľnícke aktivity. Verím, že prvá výstava zaujme a členovia FOPA sa aktívne zapoja do fotografického života a budú svoju tvorbu prezentovať na domácich i zahraničných výstavách,“ povedal fotograf a publicista Rudolf Bihary.

Nezisková organizácia fotoklub FOPA s celoslovenskou pôsobnosťou vznikla len minulého roku v novembri – Mesiaci fotografie. Združuje mladých aktívnych amatérskych fotografov, ale i profesionálov. V súčasnosti má okolo 50 členov, nielen z Bratislavy. Silná skupina autorov je práve z Košíc a okolia. Ako uviedol Marek Nagy, chcú sa sústrediť na prezentáciu tvorby svojich členov organizovaním vlastných výstav a účasťou na domácich a zahraničných fotografických podujatiach.

Marián Angelovič, podpredseda FOPA


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/