(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košický detský a mládežnícky spevácky zbor zvíťazil na festivale v Poľsku
@ Kultúra -> Oznamy     Jun 22 2004 - 02:13 GMT
Košice 21. júna (TASR) - Košický detský a mládežnícky spevácky zbor, ktorý vedú manželia Oľga a Ľubomír Varínski, zvíťazil v kategórii upravené ľudové piesne na Medzinárodnom festivale mládežníckych zborov 16. - 20. júna v poľskom Rzeszówe.

V silnej konkurencii 18 zborov z Poľska, Slovenska Čiech, Bulharska, Rumunska a Ukrajiny bol úspešný aj zbor Septemthillis z Lipian pod vedením Gabriely Pinterovej, ktorý si odniesol palmu víťazstva v kategórii klasické piesne, informoval dnes po návrate z Poľska Ľubomír Varínsky.

Košický detský a mládežnícky zbor si v tomto roku pripomína 30. výročie založenia. Za ten čas jeho členovia nevynechali ani jedinú skúšku, uviedol Varínsky. Teleso má vyše 70 členov, ktorí po absolvovaní "prípravky" nacvičujú v koncertnom alebo mládežníckom zbore.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/