(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Zemplínska šírava si vyžiadala prvú obeť sezóny, utopil sa v nej 41-ročný muž
@ Aktuálne -> Región     Jul 06 2004 - 01:50 GMT
Michalovce/Zemplínska šírava 5. júla (TASR) - Vody Zemplínskej šíravy si v pondelok vyžiadali prvú obeť začínajúcej sa rekreačnej sezóny. V stredisku Biela Hora sa popoludní utopil 41-ročný muž.

Podľa informácie riaditeľa Správy cestovného ruchu Vinné Miroslava Jura, plavca, ktorý pravdepodobne podcenil svoje sily, spozorovali z brehu plavčíci. Vodná záchranná služba vyrazila okamžite na jeho záchranu na člne. Zachrániť sa ho už nepodarilo a zmizol pod hladinou.

Muža začali popoludní hľadať najskôr michalovskí hasiči pomocou hákov a špeciálneho kombajnu. Neskôr privolali na pomoc potápačov zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom a z hasičskej stanice Čaňa v okrese Košice - okolie. Muža našli o 16.35 h približne 100 metrov od brehu, informoval Zoltán Spatz z dispečingu KR HaZZ v Košiciach.

Podľa dostupných informácií išlo o obyvateľa Michaloviec, údajne policajta a dobrého plavca. Na vodnú plochu išiel s dcérou na požičanom vodnom bicykli, z ktorého neskôr zišiel do vody. Očití svedkovia sa vyjadrili, že ešte niekoľko sekúnd mával rukami nad hladinou a kričal o pomoc. Plavčík už bol blízko, ale hladina sa nad mužom sa uzavrela. Pri jeho záchrane pomáhali aj rekreanti.

Príčina smrti mŕtveho zatiaľ nie je známa.

Stredisko Biela Hora je vzhľadom na výšku vodnej hladiny pritom považované za jedno z najbezpečnejších na Zemplínskej šírave.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/