(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
SDĽ vyzýva Gašparoviča nepodpísať zákon o zrušení VLA v Košiciach
@ Aktuálne -> Školstvo     Jul 06 2004 - 09:44 GMT
Košice 6. júla (TASR) - Členovia sekcie obrany pri SDĽ vyzývajú prezidenta SR Ivana Gašparoviča, aby využil svoje právo a nepodpísal zákon o zrušení Vojenskej leteckej akadémie generála Milana Rastislava Štefánika v Košiciach.

Podľa členov sekcie, ktorá rokovala dnes v Košiciach, zákon, ktorým sa mení systém vzdelávania v slovenských ozbrojených silách, ohrozí profesionalizáciu Ozbrojených síl SR a zníži kvalitu profesionálnych vojakov.

Novovznikajúca Akadémia ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši bude len neuniverzitnou vysokou školou, čím sa zníži vzdelanostná úroveň príslušníkov ozbrojených síl, uviedol predseda sekcie Ľubomír Andrassy. Dodal, že v oblasti vzdušných síl môže nastať situácia, že v krátkej budúcnosti sa stanú Ozbrojené sily SR nebojaschopnými.

V súvislosti s bojom proti terorizmu členovia sekcie upozornili na nevyhnutnosť sústrediť domácu i medzinárodnú pozornosť na rázny boj proti chudobe a korupcii, ktoré sú podľa nich živnou pôdou na vznik a fungovanie teroristických skupín.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/