(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Malčiciach a Hradišťskej Moľve pokračujú v čistení a upratovaní
@ Aktuálne -> Región     Aug 11 2004 - 06:40 GMT
Malčice/Hradišťská Moľva 11. augusta (TASR) - Slnečné počasie umožňuje obyvateľom zaplavených domov, záhrad a dvorov v Malčiciach a Hradišťskej Moľve pokračovať v upratovaní a čistení.
Asi 3,5-kilometrová cesta medzi Malčicami a tamojšou časťou Hradišťská Moľva, v ktorej žije k trvalému pobytu prihlásených 90 obyvateľov, je stále pod vodou a priechodná je iba s nákladným autom. Podstatná časť evakuovaných obyvateľov sa už vrátila do svojich príbytkov.
"Väčšina obyvateľov sa už vrátila, akurát jedna rodina z Hradišťskej Moľvy prespáva v našich priestoroch v Malčiciach a máme ešte evakuovaných obyvateľov z troch domov priamo z Malčíc, čo je dovedna 30 ľudí," uviedla dnes pre TASR starostka Malčíc Marta Tomková. Dodala, že samospráva im poskytuje nocľah, aby mohli prespávať v suchom prostredí.
Škody na majetku v obci mimo poškodenej prístupovej komunikácie odhaduje starostka na vyše milión korún. Presne ich však ešte stále nevie vyčísliť. "Jój, škody sú veľké a nenahradí nám ich nikto. Celý rok sme robili a o všetko sme prišli. Ešte sa všetko suší, všetko je povykladané," uviedli ženy z Hradišťskej Moľvy.
Podľa starostky je prvoradou úlohou týchto dní vyčistenie priestranstva od zapáchajúcej hnijúcej zeleniny a nánosov a ťahanie vody zo zaplavených studní, ktoré následne vyčistia dezinfekčnými prípravkami. "Až potom prídu na rad hygienici," doplnila Tomková. Dodala, že takmer 1400 obyvateľov obce zásobujú stále dovezenou pitnou vodou.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/