(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Družbu otvorí slovenská premiéra českej komédie
@ Kultúra -> Oznamy     Oct 29 2004 - 06:55 GMT
V týchto dňoch to v kine Družba vyzerá ako v úli. Po kúrenároch, strechároch, murároch, vodároch a elektrikároch majú teraz plné ruky práce maliari a aranžéri, ktorí dávajú novú tvár časti priestorov kina, ktoré chátralo vyše dva a pol roka. Živo je aj v samotnej sále, kde partia čističov dáva nový glanc ešte donedávna plesnejúcim dreveným obkladom a sedadlám.

Medzi množstvom robotníkov rôznych profesií možno denne stretnúť aj konateľa prevádzkujúcej spoločnosti GreArt Production, Mgr. Ľubomíra Gregu, ktorý starostlivo kontroluje priebeh jednotlivých prác.

Na otázku či sa všetko stihne do 9. novembra, kedy je o 18. hodine naplánovaná pri príležitosti obnovenia premietania filmov v kine Družba slovenská premiéra najnovšej českej komédie režiséra Jana Hřebejka Horem Pádem v rámci 10. ročníka Českých dní 2004, povedal: „Zatiaľ ide všetko podľa harmonogramu. V najbližších dňoch sa budú montovať nové premietačky a inštalovať Dolby SR zvuk. Ak by sme boli v časovom sklze, budeme robiť aj 25 hodín denne, aby sme všetko stihli na čas.“

Ak teda všetko dobre dopadne, v utorok 9. 11. 2004 by mali v kronike kina Družba pribudnúť nové riadky. Milovníci filmového umenia sa môžu tešiť na komédiu, ktorá rozplače a zároveň drámu, ktorá rozosmeje. v 108 minútovom diele sa predstavia P. Forman, E. Vášaryová, J. Tříska, J. Macháček,I. Timková a ďalší.

Vstupenky na slávnostné znovuotvorenie Družby a súčasne slovenskú premiéru komediálnej drámy Horem Pádem, na ktorej sa zúčastní aj filmová delegácia tvorcov vedená režisérom J. Hřebejkom si môžete zakúpiť v MIC ND Dargov a OD Tesco, alebo hodinu pred predstavením v kine.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/