(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Daňové priznania k nehnuteľnosti vybavovali dnes v Košiciach priebežne
@ Aktuálne -> Verejná správa     Feb 28 2005 - 14:32 GMT
Košice 28. februára (TASR) - Približne 1 500 fyzických i právnických osôb využilo dnešný posledný deň na podanie daňového priznania k nehnuteľnosti v Košiciach, kde sa čakalo na vybavenie len 5 až 10 minút.

Podľa poverenej vedúcej referátu miestnych daní Magistrátu mesta Košice (MMK) Agnesy Bogačevičovej to neznamená, že v termíne podalo priznanie všetkých približne 70 000 subjektov. V nasledujúcich dňoch očakávajú ešte posledných približne 10 percent daňových priznaní. "Je lepšie, ak daňovník aj po termíne príde sám, akoby ho mal k tomu magistrát vyzvať písomne," upozornila Bogačevičová.

MMK vyšiel daňovníkom v ústrety tým, že zriadil špeciálnu úradovňu a zamestnanci odpracovali pri preberaní priznaní 2 voľné soboty. Denne pracovali bez prestávky do 18. hodiny a trpezlivo pomáhali daňovníkom vyplňovať formuláre. Preberanie sa obišlo bez závažnejších incidentov. Najviac komentovali občania zmenenú výšku sadzieb dane, ale aj skutočnosť, prečo musia dávať daňové priznanie, keď v minulosti už tak urobili.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/