(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Kulturníci žiadajú pred decentralizáciou diskusiu
@ Kultúra -> Oznamy     Mar 04 2005 - 02:36 GMT
Košice (TASR) - Zástupcovia kultúrnych inštitúcií Košického kraja budú iniciovať zriadenie pracovnej skupiny pri Ministerstve kultúry SR v súvislosti s diskusiou o decentralizácii kultúry. Mala by dohliadať na proces tak, aby nedošlo k unáhleným rozhodnutiam.

Dohodli sa na tom zástupcovia východoslovenských divadiel, Štátnej filharmónie Košice, VÚC, odborárov a ďalších inštitúcii. Ako uviedol manažér Štátneho divadla Košice Jozef Horváth, zaoberali sa otázkami financovania kultúry v podmienkach regiónu a štátu.

"Keďže v poslednom období zosilneli hlasy o zámere urýchliť decentralizáciu kultúry, zástupcovia inštitúcií žiadajú v dostatočnom časovom predstihu diskutovať na túto tému z pohľadu skúseností regiónov a špecifík východného Slovenska" - uviedol Horváth.

Zároveň budú iniciovať zriadenie pracovnej skupiny pri Ministerstve kultúry SR, ktorá by reflektovala otázky tohto zložitého procesu v celom komplexe, aby nedošlo k unáhleným rozhodnutiam typu "o nás, bez nás", dodal.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/