(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Žiaci ZŠ v Michaľanoch sa dočkajú novej školy
@ Aktuálne -> Región     Mar 29 2005 - 00:19 GMT
Michaľany (TASR) - Po dvadsiatich rokoch sa žiaci Základnej školy (ZŠ) v Michaľanoch dočkajú zdravých a nezávadných priestorov. Nová škola pre 400 detí je po mnohých prieťahoch s meškajúcimi financiami pred dokončením.

Dosiaľ sa deti učia v provizórnej budove z drevotriesky s obsahom rakovinotvorných azbestových dielcov a škodlivého formaldehydu. Tie sa podpísali pod zvýšenú chorobnosť dýchacích ciest. Mnohé z detí majú poškodený zrak, trpia bolesťami hlavy a pod. Podobne je na tom aj tamojší pedagogický zbor. V súčasnosti prebieha na stavbe predkolaudačné konanie. "Po kolaudácii ešte poupravujú drobné chyby, ktoré sa objavia a po rozhodnutí obecného zastupiteľstva by sme sa mali presťahovať prvého septembra do novej školy", uviedol pre TASR riaditeľ ZŠ Marián Školka.

Náklady na výstavbu školy predstavujú asi 150 miliónov korún. Vedeniu školy a samospráve však chýba asi 20 miliónov korún na dostavbu telocvične. Absentujú tiež finančné prostriedky na likvidáciu starých škodlivých pavilónov. Tie musia byť rozobrané a pod dozorom odvezené do špeciálnej spaľovne na likvidáciu.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/