(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košičania začali veľké jarné upratovanie, neporiadnym inštitúciám hrozí pokuta
@ Aktuálne -> Verejná správa     Apr 07 2005 - 03:09 GMT
Košice (TASR) - Spolu 200 veľkokapacitných kontajnerov poskytol Magistrát mesta Košice (MMK) na veľké jarné upratovanie v 22 mestských častiach.

Kontajnery už začali od 1. apríla rozmiestňovať podľa požiadaviek starostov a na mnohých uliciach boli aj dnes brigády nájomníkov, ktorí čistili okolie a pivnice v obytných blokoch, informovala hovorkyňa MMK Zuzana Bobriková. Ako uviedla, mesto organizuje v týchto dňoch zber objemového a drobného stavebného odpadu veľkokapacitnými kontajnermi v súlade so zákonom o odpadoch a všeobecne záväznými nariadeniami (VZN) mesta. Kontajnery rozmiestnia v takých počtoch a stanovištiach, ako budú žiadať mestské časti. Aj termíny jarného upratovania a ďalšie informácie dostanú občania priamo od miestnych úradov.

Keďže pri jarnom upratovaní ide o zber objemového odpadu, do veľkokapacitných kontajnerov sa nesmie ukladať komunálny odpad ani odpad vznikajúci pri podnikateľskej činnosti. Pre komunálny odpad je určený riadny zber v dostatočných kapacitách a cykloch, pripomenul Peter Nagy z referátu výstavby a životného prostredia MMK.

"Všetkých vlastníkov a správcov nehnuteľností, najmä obchodné prevádzky, hypermarkety, internáty a ďalšie inštitúcie vyzývame, aby pravidelne zabezpečovali čistotu nehnuteľností. Je to ich povinnosť, ktorá vyplýva zo všeobecného záväzného nariadenia mesta o čistote" - pripomenul Nagy. Dodal, že pracovníci mesta spolu s Mestskou políciou budú robiť kontroly čistoty a v prípade porušenia VZN mesta Košice o čistote môžu tých, ktorí povinnosti neplnia, pokutovať.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/