(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Internátne rozhlasové štúdia budú súťažiť v Košiciach
@ Aktuálne -> Médiá     Apr 21 2005 - 01:53 GMT
Bratislava (TASR) - Sto nahrávok z deviatich internátnych rozhlasových štúdií (IRŠ) bude cez víkend súťažiť v Košiciach o postup na medzinárodnú prehliadku fonoamatérov CIMES vo švajčiarskom Lugane.

"Do Rádiorallye 2005 sa nám prihlásili IRŠ z Bratislavy, Nitry, Žiliny, Zvolena a Košíc," potvrdil pre TASR člen poroty Ľuboš Kasala z bratislavského Slovenského rozhlasu.

Podľa neho sa takáto špecializovaná súťažná prehliadka činnosti IRŠ koná po šiestich rokoch. Súťažiaci si mohli vybrať z rôznych kategórií, medzi ktorými sú literárno-dramatické útvary, publicistika, hudobné záznamy, akustické zvuky prírody, trikové nahrávky, zvučky, jingle, reklamy a upútavky. Nebude chýbať súťaž v žurnalistickej a technickej pohotovosti či v živom vysielaní. Podujatie sa uskutoční od piatka do nedele v Študentskom domove Technickej univerzity v Košiciach. Jeho hlavným organizátorom je Slovenská spoločnosť elektrotechnikov Bratislava a odborným garantom Slovenský rozhlas.

"Šesť nahrávok postúpi do Lugana, kde bude súťaž od 20. do 24. októbra," dodal Kasala.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/