(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Podľa polície požiar na ZŠ na Luníku 9 spôsobila neodborná manipulácia s ohňom
@ Aktuálne -> Školstvo     May 24 2005 - 10:29 GMT
Košice 24. mája (TASR) - Podľa polície bola príčinou požiaru strechy krytej plavárne Základnej školy Ľudmily Podjavorinskej v košickej mestskej časti Luník 9 neodborná manipulácia s otvoreným ohňom.

Informovala o tom dnes Oľga Lukáčová z Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach. Miera zavinenia požiaru je v štádiu šetrenia. Podľa policajných informácií zhorením strechy vznikla škoda vo výške zhruba 10 miliónov Sk.

Vyšetrovateľ Úradu justičnej a kriminálnej polície OR PZ Košice II začal stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci.

Požiar vypukol v pondelok 23. mája okolo 14 hodiny popoludní pri oprave strechy. Vyžiadalo si ju zatekanie okolo strešných okien a odvetrávacích komínčekov. Hasiči z Košíc, Šace a Železníc SR oheň zlikvidovali okolo pol štvrtej popoludní. Až na ľahšie rezné zranenie na krku jedného z pracovníkov, ktorí strechu opravovali, nikto nebol zranený. Požiar nezasiahol budovu školy v ktorej sa nachádzajú triedy, a tak dnes vyučovanie mohlo riadne pokračovať. ZŠ na Luníku 9 navštevuje celkovo 891 detí.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/