(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košice obnovujú tradíciu veľkého folklórneho festivalu
@ Kultúra -> Podujatia     Jun 22 2005 - 02:38 GMT
Košice 21. júna (TASR) - Vyše 900 účinkujúcich z folklórnych súborov zo Slovenska a piatich európskych štátov očakávajú na 1. ročníku folklórneho festivalu Cassovia Folkfest, ktorý bude Košiciach 23. - 26. júna.

Mesto ako spoluorganizátor po deviatich rokoch obnovuje tradíciu veľkého folklórneho festivalu, pričom mestská samospráva venovala pri jeho príprave 2,3 milióna korún na rekonštrukciu košického amfiteátra, kde budú hlavné programy, informoval dnes primátor Košíc Zdenko Trebuľa

Podľa prezidenta festivalu Štefana Mráza záujem o folklór na Slovensku rastie. Ambíciou nového festivalu je byť špičkovým folklórnym podujatím a prispieť k slovenskej kultúrnej identite v rámci zjednocujúcej sa Európy.

Rozpočet festivalu okrem rekonštrukcie amfiteátra je približne 2,6 milióna korún, s financovaním pomohlo Ministerstvo kultúry SR a Národné osvetové centrum, s ubytovaním košická Technická univerzita.

Okrem amfiteátra budú programy aj v centre mesta. Kto príde na festival v kroji, môže si pozrieť jeho bohatý program bez vstupenky.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/