(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na Spiši prichytili Ukrajincov s pašovanými cigaretami
@ Aktuálne -> Región     Jun 22 2005 - 11:43 GMT
Košice 22. júna (TASR) - Na 1,8 milióna korún vyčíslili colný dlh z ukrajinského cigaretového kontrabandu, ktorý zadržali v pondelok colníci v okrese Spišská Nová Ves.

Vyšetrovateľ obvinil dvoch Ukrajincov pre trestný čin porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru formou spolupáchateľstva, informovala dnes krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová.

V pondelok večer zistili colníci na križovatke štátnej cesty medzi obcami Žehra, Hodkovce a Granč – Petrovce v okrese Spišská Nová Ves osobné motorové vozidlá Škoda Octavia a Daewoo Leganza. Boli bez osádky, pričom v ich blízkosti sa nachádzali dvaja muži, ktorí na výzvu colníkov vozidlá otvorili. Vnútri našli 2635 kartónov cigariet rôznych značiek označených kontrolnou známkou Ukrajiny. Colný dlh bol vyčíslený na 1,8 milióna korún. Obvinených vzal vyšetrovateľom do policajnej cely s návrhom na väzbu.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/