(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Zbierku na pamätník pápežovi Jánovi Pavlovi II. vyhlásili v Košiciach
@ Aktuálne -> Verejná správa     Jun 28 2005 - 08:57 GMT
Košice 28. júna (TASR) - Pamätník zosnulému pápežovi Jánovi Pavlovi II. a trom mučeníkom pripravujú v košickej Mestskej časti Barca. V týchto dňoch začali preto celomestskú verejnú zbierku. Pamätník plánujú odhaliť na budúci rok. Má pripomínať návštevu pápeža pred 10 rokmi v Košiciach, kde 2. júla na letisku v Barci slúžil pontifikálnu svätú omšu. Pred štyristotisícovým zhromaždením svätorečil troch košických mučeníkov a vyhlásil Košickú arcidiecézu. Ako informoval dnes starosta mestskej časti František Krištof, pamätník podľa usmernenia arcibiskupskej liturgickej komisie umiestnia pred vstupom do Barčianskeho parku, v blízkosti hlavného cestného ťahu k štátnym hraniciam s Maďarskom. V stredu 29. júna bude slávnostná posviacka základného kameňa k pamätníku a svätá omša v barčianskom farskom kostole.

Príprava pamätníka korešponduje so začiatkom procesu blahorečenie Jána Pavla II.

Starosta Krištof v súvislosti so zbierkou na pápežov pamätník informoval, že finančné prostriedky môžu darcovia posielať na účet č. 0427704007/5600 v Dexia banke. Príspevky budú prijímať aj na miestnom úrade Košice - Barca. Do verejnej zbierky sa môžu zapojiť fyzické a právnické osoby v územnom obvode Obvodného úradu v Košiciach.

"Veríme, že občania z jednotlivých mestských častí, ich predstavitelia i podnikateľské subjekty napriek zložitej ekonomickej situácii prispejú do zbierky, aby sme pamätník osobnosti Jána Pavla II. i udalostiam, ktorých desiate výročie si pripomíname, mohli postaviť," dodal starosta.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/