(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Delegácia ÚS odcestovala do Rengensburgu na kongres o ústavnom práve
@ Aktuálne -> Verejná správa     Jun 30 2005 - 07:19 GMT
(TASR) - Delegácia Ústavného súdu SR vedená jeho predsedom Jánom Mazákom dnes odcestovala na VII. medzinárodný kongres európskeho ústavného práva do nemeckého Regensburgu.

Hlavnou témou dvojdňového podujatia, ktoré sa koná pod záštitou bavorského ústavného súdneho dvora, je zhodnotenie prvého roku od vstupu nových členských štátov do Európskej únie a analýza skúseností všeobecného a ústavného súdnictva.

Ako ďalej TASR informoval poradca ÚS pre styk s médiami Štefan Németh, predseda ÚS SR vystúpi na kongrese s prednáškou o doterajších poznatkoch Slovenska v tejto oblasti. Zároveň oboznámi účastníkov s prvým rozhodnutím slovenského ÚS, ktoré sa týka európskeho práva. Ide o známu, zatiaľ nerozhodnutú kauzu súladu antidiskriminačného zákona s Ústavou SR. Slovenskí ústavní sudcovia v rámci konania odmietli návrh Národnej rady SR a nepožiadali Európsky súdny dvor v Luxemburgu o vydanie predbežného nálezu o výklade európskej antidiskriminačnej smernice.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/