(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košický župan neodmieta kontrolu NKÚ ak bude apolitická, nestranná a objektívna
@ Aktuálne -> Verejná správa     Sep 27 2005 - 14:51 GMT
Košice 27. septembra (TASR) - Košický župan Rudolf Bauer sa nebráni novej kompetencii Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ), ktorá umožní od 1. januára 2006 kontrolovať vyššie územné celky a obce.

"Musí to však byť apolitická, nestranná a objektívna kontrola. Ak to NKÚ zabezpečí, nie sme proti tomu. Ide o kontrolu verejných prostriedkov, ktorej sa každý verejný činiteľ musí podriadiť," uviedol v reakcii na novelu Ústavy SR, ktorú dnes schválili poslanci NR SR.

Podľa novely bude môcť NKÚ skúmať, či peniaze obcí a vyšších územných celkov boli použité podľa zákona, účelne a efektívne. V súčasnosti je zabezpečená vonkajšia kontrola územných samospráv, len pokiaľ ide o hospodárenie v rámci tzv. preneseného výkonu štátnej správy.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/