(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Primátor Zdenko Trebuľa sa dnes zaradil medzi päťdesiatnikov
@ Aktuálne -> Verejná správa     Sep 29 2005 - 03:00 GMT
(Magistrát mesta Košice – tlačová správa) – Primátor mesta Košice Zdenko Trebuľa sa dnes zaradil medzi päťdesiatnikov. Narodil sa 29. septembra 1955 v Martine, v meste, z ktorého pochádza jeho mama. Otec Trebuľa dostal zamestnanie na umiestnenku v Košiciach, v tom čase bývala rodina s prvorodeným synom Mirkom v Šaci, ale mamička sa rozhodla porodiť druhé dieťa vo svojom rodnom meste.Už o krátky čas po narodení sa Zdenko Trebuľa dostal do Košíc, kde prežil celý doterajší život.

Veľká časť z neho sa spája s mestskou časťou Sever - detské roky v materskej škole na Watsonovej, základnej škole na Tomášikovej a stredoškolské obdobie na elektrotechnickej priemyslovke na Komenského ulici. V roku 1978 Zdenko Trebuľa absolvoval Právnickú fakultu UPJŠ a získal titul doktora práv. Pracoval ako referent vo VSS, ako právnik vo VSŽ, vedúci odboru a tajomník Obvodného národného výboru Košice IV, politický pracovník, živnostník, advokátsky koncipient a advokát. Námestníkom primátora sa stal 11. januára 1999, o deväť mesiacov neskôr bol v doplnkových voľbách 28. októbra 1999 zvolený za primátora mesta Košice. V komunálnych voľbách v decembri 2002 sa stal opäť primátorom mesta.

Zdenko Trebuľa má s manželkou Ľubicou syna Matej (1979) a dcéru Janu (1981), Matej absolvoval Ekonomickú fakultu TU KE, Janka je jej poslucháčkou.

Zdenko Trebuľa je medzi priateľmi známy ako milovník červeného vína, vínu sa začal venovať aj hlbšie, študuje o ňom knihy. Knihy sú ďalšou vášňou, vo veľkej knižnici dominuje literatúra faktu, historická literatúra, dejiny štátov, vojen, životopisy osobností. Obľúbeným miestom jeho dovoleniek je Chorvátsko.

Ako dieťa bol veľmi aktívny, veľa športoval, hral futbal na poste záložníka za žiacke mužstvo Lokomotívy. Uvažoval aj o štúdiu športu na FTVŠ, ale zvíťazilo právo. Vždy bol totiž tam, kde bolo treba niekoho zo spolužiakov obhajovať, ak bola niekde nespravodlivosť, riešil ju.
Býval na niekoľkých miestach v Košiciach, prežil niekoľko sťahovaní (Šaca, ulica Zdenka Nejedlého, Obrancov mieru, Tolstého, Gerlachovská, Jazdecká, s manželkou Olbrachtova, Petzvalova a v súčasnosti Kukučínova ulica).

Zuzana Bobriková, hovorkyňa MMK


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/