(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
SDKÚ, DS, Strana zelených a Rómske KDH vytvorili v Košickom kraji koalíciu
@ Aktuálne -> Verejná správa     Oct 05 2005 - 09:50 GMT
(TASR) - Na podpore kandidatúry Viliama Novotného na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) a na spoločnom postupe pri voľbách poslancov tamojšieho regionálneho zastupiteľstva sa zhodli krajskí lídri SDKÚ, DS, Strany zelených na Slovensku (SZS) a Rómskeho Kresťansko-demokratického hnutia.

Podpisom Memoranda o spoločnom postupe v regionálnych voľbách v KSK 4. októbra potvrdili snahu vytvoriť širokú stredopravicovú koalíciu vo voľbách do orgánov košického VÚC. Informoval o tom dnes TASR líder koalície a kandidát na predsedu KSK Viliam Novotný.

Ako spresnil, deklarácia spolupráce vyústi do podpisu koaličnej zmluvy v najbližších dňoch. "Partneri si kladú za cieľ vytvoriť silné zoskupenie s jasnými a zrozumiteľnými cieľmi pre všetkých občanov KSK a ponúknuť progresívnu politiku a programovú alternatívu súčasného riadenia KSK," dodal Novotný.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/