(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Predseda KSK Bauer udelil cenu svojmu protikandiátovi v regionálnych voľbách
@ Aktuálne -> Verejná správa     Oct 11 2005 - 02:26 GMT
(TASR) - Neobvyklý príklad politickej kultúry včera ukázal predseda Košického samosprávneho kraja svojim kolegom v takzvanej vysokej politike. Verejne dokázal oceniť jedného zo svojich súperov v nadchádzajúcich regionálnych voľbách.

Bauer udelil tohtoročnú cenu Predsedu Košického samosprávneho kraja, o ktorej môže rozhodovať výlučne vo svojej kompetencii, svojmu protikandidátovi v boji o županskú stoličku - kechneckému starostovi Jozefovi Konkolymu.

"Napriek tomu, že sme sa v niečom občas nezhodli a hoci aj kandiduje na predsedu KSK si myslím, že to, čo urobil, si naozaj zasluhuje ocenenie. Vďaka jeho idey, nápadom a že sa zavčasu do toho pustil dnes priemyselný park v Kechneci poskytuje prácu už vyše tisícke ľudí. Má pripravené ďalšie projekty a skutočne je vzorom aj pre iných starostov ako sa dá realizovať aj veľký projekt v malej obci," zdôvodnil svoje rozhodnutie Bauer.

Pri obci Kechnec je vybudovaný najúspešnejší priemyselný park v Košickom kraji. Pôsobia v ňom viaceré zahraničné i domáce spoločnosti, ktoré zamestnávajú vyše 1 200 ľudí. Po jeho dobudovaní by sa ich počet mal viac ako zdvojnásobiť. Pozoruhodná je aj Konkolyho starostlivosť o rozvoj obce a zlepšovanie životných podmienok jej obyvateľov.

Košická regionálna samospráva dnes po tretíkrát vo svojej histórii udelila Cenu KSK a Cenu predsedu KSK celkovo desiatim osobnostiam a kolektívom.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/