(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Smer a HZD podpísali koaličnú dohodu do regionálnych volieb
@ Aktuálne -> Verejná správa     Oct 13 2005 - 08:28 GMT
(TASR) - Koaličnú zmluvu pre blížiace sa voľby do Košického samosprávneho kraja (KSK) podpísali dnes v Košiciach predseda strany Smer - sociálna demokracia Robert Fico a predseda Hnutia za demokraciu Jozef Grapa.

"Koalícia sa dohodla nielen na spoločnom postupe vo voľbách poslancov Zastupiteľstva KSK, ale bude podporovať aj kandidáta Smeru na post predsedu KSK, košického primátora Zdenka Trebuľu," uviedol Fico.

"Teší ma, že sme sa spojili s programovo blízkou stranou, s ktorou vytvárame koalíciu vo voľbách do VÚC vo všetkých krajoch, okrem Nitrianskeho," povedal Grapa. Spolu s Ficom vyjadrili presvedčenie, že sa Trebuľovi v prípade víťazstva podarí urobiť z KSK prosperujúci región, akým je Bratislavský samosprávny kraj. Trebuľa uviedol, že jeho nástrojom pri realizácii tohto cieľa bude dobrá práca s kvalitným tímom ľudí. "Nebojím sa múdrejších ľudí ako som ja", poznamenal kandidát.

Podľa koaličnej zmluvy bude mať Smer na kandidátke 50 poslancov a HZD sedem.

Fico informoval, že Smer má na voľby do VÚC v rámci Slovenska štyri milióny korún, čiže pol milióna korún na každý kraj. Strana však bude zohľadňovať pri presune prostriedkov miestne špecifiká. Trebuľa už poskytol na kampaň 300 000 korún z vlastných zdrojov a je pripravený, ak to bude potrebné, pridať ďalších 200 000 korún.

Stranícke ústredie Smeru podporí kandidátov v každom kraji päťdňovým výjazdom spolu s celým poslaneckým klubom v NR SR. Trebuľa si podľa vlastných slov vyberie na čas kampane a stretávanie sa s voličmi dovolenku. Pravdopodobne ho príde podporiť bývalý predseda ČSSD a bývalý český premiér Miloš Zeman.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/