(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Antidiskriminačný zákon nie je v súlade s Ústavou SR
@ Aktuálne -> Verejná správa     Oct 18 2005 - 07:10 GMT
(TASR) - Antidiskriminačný zákon a z neho vyplývajúca tzv. pozitívna diskriminácia nie sú v súlade s Ústavou SR. Rozhodol o tom dnes Ústavný súd SR.

Zrušil tak zákonnú možnosť prijímať osobitné vyrovnávacie opatrenia v prospech určitej rasy alebo etnika, ktorými sa malo v praxi zabrániť znevýhodneniu súvisiacemu s rasovým alebo etnickým pôvodom.

Vládu zastupoval minister spravodlivosti Daniel Lipšic, ktorý v októbri 2004 podal na ÚS návrh na preskúmanie nesúladu ustanovení antidiskriminačného zákona s ústavou. Odporcom bola Národná rada SR. Prvé pojednávanie sa uskutočnilo 24. marca. Plénum Ústavného súdu SR v máji nevyhovelo návrhu parlamentu na prerušenie konania o nesúlade antidiskriminačného zákona s Ústavou SR a predloženie predbežnej otázky Súdnemu dvoru v Luxemburgu.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/