(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Nemecký veľvyslanec ako prvý zahraničný hosť navštívil nové sídlo ÚS SR
@ Aktuálne -> Verejná správa     Feb 17 2006 - 10:00 GMT
(TASR) - Európska integrácia prostredníctvom práva a fungovanie justície po vstupe Slovenska do Európskej únie patrili medzi hlavné témy dnešného stretnutia nemeckého veľvyslanca Jochena Trebescha s predsedom Ústavného súdu SR Jánom Mazákom v Košiciach.

Nemecký veľvyslanec je prvým oficiálnym zahraničným návštevníkom Ústavného súdu v jeho novom rekonštruovanom sídle v objekte bývalých Jiskrových kasární v Košiciach na Hlavnej ulici číslo 110. TASR o tom informoval poradca ÚS pre styk s médiami Štefan Németh.

Ambasadora, ktorý ako kuriérny diplomat pôsobil aj v USA, Fínsku, Taliansku, na Cypre a v stálom zastupiteľstve pri Európskej únii v Bruseli, zaujímalo aj slovenské ústavné súdnictvo a vzťahy medzi ústavnými súdmi oboch krajín. Podľa predsedu ÚS SR sú veľmi dobré. Pri rozhovoroch v Sieni nezávislosti sa dotkli nedávneho rozhodnutia nemeckého ústavného súdu, ktorý konštatoval, že zostrelenie lietadla na palube s civilnými obyvateľmi pri hrozbe teroristického útoku je v rozpore so základným zákonom - ústavou Nemecka.

Veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko je od stredy na niekoľkodňovej návšteve východného Slovenska. Vo štvrtok sa v Kežmarku stretol s primátorom mesta a navštívil knižnicu tamojšieho lýcea. Dnes má v Košiciach naplánované aj stretnutie s exprezidentom SR Rudolfom Schusterom a zástupcami Košického samosprávneho kraja. V sobotu sa ešte v metropole východného Slovenska zúčastní na Valnom zhromaždení Karpatsko-nemeckého spolku a navštívi židovskú náboženskú obec. V pondelok zavíta na bilingválne nemecko-slovenské Gymnázium Dominika Tatarku v Poprade. Podľa informácií nemeckej ambasády má veľvyslanec plánovaný program aj v Levoči, Prešove, Spišskej Novej Vsi a v Žehre.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/