(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košický župan Zdenko Trebuľa hovoril s indonézskymi diplomatmi o spolupráci
@ Aktuálne -> Verejná správa     Feb 21 2006 - 03:35 GMT
(TASR) - Záujem o nadväzovanie kontaktov s Indonézskou republikou deklaroval predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa na dnešnom stretnutí so chargé d¤affaires veľvyslanectva tejto ostrovnej republiky Emeriou Siregarovou a prvým tajomníkom ambasády Gunturom Setyawanom.

Ako TASR informovala hovorkyňa košického župana Zuzana Bobriková, hlavnou témou stretnutia bolo hľadanie možností na prehĺbenie spolupráce medzi Indonéziou a Slovenskom. Na základe doterajších medzinárodných skúseností je z pohľadu samosprávneho kraja jedným z variantov vytvorenie partnerstva medzi mestami alebo regiónmi obidvoch krajín. Perspektívnou sa javí výmena študentov. Indonézska vláda totiž ponúka štipendijné pobyty aj slovenským poslucháčom. Emeria Siregarová už o tejto možnosti informovala primátorov a starostov miest. "Radi by sme v Košiciach a tunajšom regióne predstavili aj našu kultúru a kuchyňu," dodala chargé d¤affaires.

Indonézske veľvyslanectvo vlani zorganizovalo návštevu indonézskej podnikateľskej misie na Slovensku. "Považujeme to za úspešný krok, pretože aj vďaka tejto výmene nepriamo stúpol vzájomný obchod o 200 percent," uviedol Guntur Setyawan. S podobnou misiou slovenských podnikateľov v Indonézii počítajú na jeseň.

Indonézsku republiku tvorí 17 508 ostrovov, pričom asi šesťtisíc z nich je obývaných. Domovom väčšiny populácie je päť hlavných ostrovov a 30 menších súostroví. S vyše 200 miliónmi obyvateľov je Indonézia štvrtou najľudnatejšou krajinou na svete. Asi 85 percent tamojšieho obyvateľstva vyznáva islam.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/