magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Stovka detí poteší divákov nádielkou folklórnych vystúpení
@ Kultúra -> Tanec a Balet      Mar 13 2006 - 09:30 GMT
Krajské osvetové stredisko v Košiciach v spolupráci s CVČ Domino pripravili tentoraz pre všetkých bez rozdielu veku príjemný variant víkendového kultúrneho zážitku. Chvíle oddychu si návštevníci môžu počas sobotňajšieho dopoludnia 18. marca vychutnať na regionálnej súťaži detského hudobného folklóru ´Zahrajže mi, zahraj´.

Priestory CVČ Domino na Popradskej ulici sa od 9-tej hodiny budú doslova hemžiť stovkou detí, pre ktoré folklór znamená oveľa viac ako len spomienku na farebný kroj starej mamy.

Podujatie pestrosťou svojich vystúpení zaujme i najnáročnejšieho diváka a obohatením bude aj istá dávka napätia pri vyhlasovaní víťazov. Súťažiť sa bude v štyroch kategóriách – postupne sa predstavia sólisti speváci, sólisti inštrumentalisti, spevácke skupiny a ľudové hudby.

Svojím talentom prítomných potešia členovia folklórnych kolektívov BERNOLÁČIK, ČARNIČKA, HANIČKA I,II, VIGANČEK a ŽELEZIARIK z KOŠÍC, MALÁ ŠAČANKA z Košíc – Šace a ROZMARING – SARJ zo Sene.

Tí najlepší budú mať príležitosť zažiariť na krajskom kole súťaže a reprezentovať tak región, z ktorého pochádzajú avšak i taký, ktorý je blízky ich naturelu, temperamentu či duševnému svetu.

Prísnym okom bude nad jednotlivými výkonmi bdieť odborná porota, ktorá sa v prvom rade zameria na štýlovú interpretáciu, rešpektovanie regionálnych osobitostí a autentickosť prameňa.

Hlavným cieľom pripravovaného podujatia je prebudiť a podporovať u najmenších lásku ku folklóru formou vytvorenia emotívnej atmosféry a motivovať ich ku aktívnej činnosti v tejto oblasti kultúry. Zároveň súťaž napomáha pri objavovaní nových muzikantských a speváckych talentov a v neposlednom rade v deťoch posilňuje vzťah k tradíciám,” prezradila Ing. Veronika Kentošová, metodička KOS v Košiciach pre folklór a hlavná organizátorka podujatia.

Nenechajte si ujsť príležitosť vychutnať si dokopy až dvadsaťpäť súťažných čísel a vyberte sa na zaujímavú akciu kultúrneho charakteru. Vstup je voľný a Krajské osvetové stredisko v Košiciach Vás srdečne pozýva.

Andrea NITKULINCOVÁ   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk