magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

HZD vylučuje využiť Gašparovičovo meno v predvolebnej kampani
@ Aktuálne -> Politika      Mar 14 2006 - 09:20 GMT
(TASR) - Hnutie za demokraciu (HZD), ktorého zakladateľom a čestným predsedom je prezident republiky Ivan Gašparovič, vylučuje využiť jeho meno v predvolebnej kampani.

Podľa volebného HZD Milana Maxona prezident má však veľkú frekvenciu stretávania sa s občanmi a nemožno vylúčiť, že podobnú otázku na mítingoch dostane. Bude závisieť od jeho slobodnej voľby, ako sa vyjadrí, uviedol Maxon dnes na tlačovej konferencii v Košiciach.

"Môžem povedať, že nemáme žiadnu špeciálnu kampaň organizovanú tak, aby bola postavená na osobe pána prezidenta. Vážime si jeho pozíciu a dôveru u občanov a budeme k tomu pristupovať tak, aby sme ju nenaštrbili," zdôraznil Maxon. Na druhej strane pripustil, že Gašparovičove čestné predsedníctvo strany ich teší a napåňa optimizmom.

Marketingové "ťahy" odmieta Maxon aj v prípade kandidatúry Jána Berkyho-Mrenicu juniora či futbalového trénera Jozefa Adamca. Podľa neho Berky -Mrenica je nielen dobrý muzikant, ale aj sociálne cítiaci človek, ktorý má už pripravené projekty na riešenie postavenia Rómov a môže byť v parlamente veľmi užitočný. Strana dokonca uvažuje o jeho posunutí z terajšieho 12. miesta na kandidátke o niekoľko stupienkov vyššie.

V predčasných voľbách si HZD, ktoré v roku 2002 pod Gašparovičovým vedením za krátky čas získalo vyše tri percentá hlasov, podľa jeho predseda Jozefa Grapu trúfa prekročiť päťpercentnú hranicu vstupu do parlamentu.

Do volieb ide HZD s pôvodným heslom spred štyroch rokov Myslíme národne, cítime sociálne. Svoje zázemie vidí najmä u voličov na vidieku, za ktorý nepovažuje len obce, ale aj mestá do 20 000 obyvateľov. Z regiónov je to najmä Žilinský a Trenčiansky kraj, kde chce strana získať bývalých voličov ¼S-HZDS, ale aj východné Slovensko, hlavne Prešovský kraj.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk