magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Rómskym žiakom na košickom Luniku IX pomôžu pracovné pomocky z U.S. Steel
@ Aktuálne -> Školstvo      Apr 12 2006 - 16:45 GMT
(TASR) - Skvalitniť pracovné vyučovanie a jeho bezpečnosť pomôžu darované pomôcky z U.S. Steel Košice pre Základnú školu ¼udmily Podjavorinskej v Košiciach, ktorú navštevuje približne 1000 rómskych žiakov z košického sídliska Lunik IX.

Pomôcky - akumulátorové vàtačky a ochranné okuliare - odovzdal dnes žiakom a inštruktáž im urobil na vyučovacej hodine prezident spoločnosti David Lohr. Zaspomínal si aj na svoje žiacke roky, keď ako siedmak vyrábal podobnú drevenú podložku ako oni dnes. S košickým primátorom Františkom Knapíkom sa zhodli v tom, že pomôcky pomôžu rómskym žiakom získať pracovnú zručnosť a tým aj lepšie uplatnenie sa v budúcom povolaní.

Riaditeľka školy Viera Šotterová ocenila pomoc aj preto, že bez nej by pracovné vyučovanie nebolo v potrebnej kvalite a rozsahu. Žiaci totiž nemajú z domu pracovné návyky a keďže sú zo sociálne slabých rodín, nemôžu si doniesť žiadny materiál či nástroje.

Škola získala vďaka U.S. Steel aj ďalšie pracovné nástroje a náradie pre školské dielne a pracovné plášte a zástery, ktoré ušili v rómskej krajčírskej dielni v Družstevnej pri Hornáde. Jej zriadenie podporila spoločnosť U.S.Steel v roku 2004 a vlani priestory renovovala.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk