magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košická LF UPJŠ získala akreditáciu na atestačné skúšky lekárov - špecialistov
@ Aktuálne -> Školstvo      Apr 13 2006 - 10:11 GMT
(TASR) - Lekárska fakulta (LF) košickej Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) získala po prvý raz vo svojej histórii akreditáciu na atestačné skúšky pri postgraduálnom vzdelávaní lekárov - špecialistov.

Akreditačné diplomy v 12 medicínskych odboroch odovzdal dnes vedeniu fakulty na slávnostnom zasadnutí akademickej obce UPJŠ minister zdravotníctva Rudolf Zajac. Zdôraznil, že týmto krokom sa diplom lekára - špecialistu z LF UPJŠ stáva rovnocenným v krajinách Európskej únie.

Proces akreditácie trval viac ako pol roka. Doteraz vzdelávanie zdravotníckych pracovníkov v spolupráci s odborníkmi aj z LF UPJŠ zabezpečovala Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave.

"Zmena prospeje nám všetkým, zvlášť východoslovenskému zdravotníctvu, lekárom, sestrám a iným zdravotníckym pracovníkom, ktorým sa umožní získať vzdelávanie v regióne, blízko domova," uviedol dekan fakulty Andrej Jenča.

Akreditáciu získala v dvoch medicínskych odboroch aj martinská Jesseniova LF Univerzity J.A. Komenského.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk