magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hasiči košického Ferrohasu oslavujú Sv. Floriána a 45. výročie založenia útvaru
@ Aktuálne -> Rôzne      May 04 2006 - 04:15 GMT
(TASR) - Likvidácia 83 požiarov, takmer 2740 výjazdov a uchránený majetok za viac ako 44 miliónov korún, to je bilancia závodného hasičského útvaru U. S. Steel Košice za posledných päť rokov.

Tohtoročný sviatok svojho patróna sv. Floriána a 45. výročie založenia útvaru oslavuje takmer stovka odvážnych mužov v modrých uniformách. Ako včera informovali, svoju históriu začali písať v roku 1961, keď v bývalých Východoslovenských železiarňach vznikla prvá požiarna jednotka. Postupným rozvojom fabriky a rozširovaním svojich činností sa vyformovala do závodného hasičského útvaru s názvom Ferrohas. Získaním certifikátu kvality v roku 2001 sa útvar stal prvým držiteľom tohto osvedčenia medzi slovenskými hasičskými zbormi na.

S cieľom zabezpečovať komplexné riešenie mimoriadnych udalostí spoločnosť v roku 2000 vybudovala záchranný objektový systém, ktorý bol prvý tohto druhu na Slovensku. Jeho súčasťou sa stala nepretržitá 24- hodinová služba rýchlej lekárskej pomoci, špeciálny záchranný lezecký tím a oddelenie požiarnej bezpečnosti stavieb. Hlavnou úlohou systému je komplexne ochraňovať život a zdravie zamestnancov, majetok spoločnosti U. S. Steel Košice.

Vďaka centrálnemu riadeniu protipožiarnych a technologických zložiek jednotlivých závodov spolu s pravidelnými školeniami počet požiarov neustále klesá. Ten je v posledných rokoch najnižším v histórii hutníckeho kombinátu. Zatiaľ čo v deväťdesiatych rokoch zaznamenali aj 35 požiarov ročne, v uplynulom roku hasiči zneškodňovali iba 13 požiarov. Minimalizovanie škôd podľa veliteľa Ferrohasu Jána Jeňa dosahujú neustálou odbornou prípravou a náročným fyzickým tréningom.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606