magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Náklady na kampaň Strany občianskej solidarity nepresiahnu milión korún
@ Aktuálne -> Politika      May 09 2006 - 10:25 GMT
(TASR) - Nový ľavicový subjekt na slovenskej politickej scéne - Strana občianskej solidarity (SOS) - ide do predčasných parlamentných volieb s heslom Preč s chudobou zo Slovenska.

Podľa volebného lídra SOS a starostu košickej Mestskej časti ahanovce Cyrila Betuša náklady na kampaň nepresiahnu milión korún. Na polmiliónovú volebnú kauciu a názornú agitáciu sa zložili všetci členovia strany.

"Keďže sme vznikli len vlani v apríli, nemáme veľké zdroje. Je ťažké povedať, či je to nespravodlivé, keď veľké strany rátajú v kampani s desiatkami miliónov korún. Ideme do volieb hlavne preto, aby sme ukázali, že je tu nová ľavicová strana s novým programom na odstránenie biedy na Slovensku, v ktorej sa ocitlo vyše 20 percent občanov," uviedol dnes Betuš pre TASR.

Podľa lídra SOS je možné biedu odstrániť okrem hospodárskych nástrojov aj vyššou mierou solidarity bohatých voči chudobným, mladým rodinám, dôchodcom a nezamestnaným. V hospodárskej oblasti je to posilňovanie úlohy regiónov, podpora slovenských podnikateľov a výrobcov, nezvyšovanie spotrebných daní, postupné znižovanie rovnej dane a zvýhodňovanie najslabších skupín obyvateľstva.

SOS mala záujem spojiť sa v kampani s menšími ľavicovými stranami, nebol však o to záujem, dodal Betuš.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk