magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ÚS sa zaoberal sťažnosťami podnikov proti Úradu pre reguláciu sieťových odvetví
@ Aktuálne -> Politika      Jun 21 2006 - 13:55 GMT
(TASR) - Podľa bývalého vicepremiéra pre legislatívu v prvej Dzurindovej vláde ¼ubomíra Fogaša je dobré, že voľby priniesli zúženie počtu politických strán v slovenskom parlamente.

"Na druhej strane nie je dobré, že neexistujú dva rovnocenné bloky, ktoré by boli schopné na programovej báze vytvoriť dve čisté vlády," uviedol včera v Košiciach Fogaš, ktorý bol na Ústavnom súde v pozícii právneho zástupcu.

Fakt, že Smer-SD bude zrejme musieť prizvať do vlády niektorú z pravicových strán a že ani pravica nemá v súčasnosti dostatok hlasov na zostavenie vlády je podľa Fogaša na škodu. "Spomalí to vývoj prirodzeného striedania moci ľavice a pravice, pretože tak Robert Fico, ako aj ktorýkoľvek iný predseda vlády bude musieť robiť kompromisy, tak ako sme ich kedysi museli robiť my," poznamenal.

Fogaš svojmu niekdajšiemu straníckemu kolegovi Ficovi tieto dni nezávidí. "Vyjednať program, ktorý bude predstavovať stabilitu, nebude jednoduché. Každá z politických strán má svoje priority a bude treba byť dostatočne veľkorysý a súčasne dostatočne silný na to, aby si každý zachoval svoju tvár," myslí si Fogaš, ktorý o návrate do politiky neuvažuje a tvrdí, že v oblasti čistého práva sa cíti dobre.

"Domnievam sa, že pre Slovensko by bolo najlepšie, aby sa zostavila vláda, ktorá bude dohodnutá na určitom progrese, teda na určitom kontinuálnom pokračovaní a súčasne, že bude asi potrebné urobiť korekcie, ktoré predznačovala aj vláda, ktorá teraz odchádza," dodal.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk