magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košickí konzervatoristi sa predstavia na festivale mladých hudobníkov v Japonsku
@ Kultúra -> Koncerty      Jul 17 2006 - 16:23 GMT
(TASR) - Plechové hudobné teleso košického konzervatória Cassovia Brass Konzervatorium sa v závere júla predstaví na 10. ročníku medzinárodného hudobného festivalu mladých v japonskom meste Ehizuoka.

Ako dnes informoval TASR riaditeľ konzervatória Bartolomej Buráš, festival sa koná každé tri roky a mladí Košičania už hosťovali na jeho dvoch predchádzajúcich ročníkoch. V trochu inej zostave sa pred dvoma rokmi v krajine vychádzajúceho slnka predstavil vtedajší Cassovia Brass Konzervatorium a pred šiestimi akordeónový orchester. Podľa Buráša, ktorý je zároveň dirigentom "brassu", ich hra sa veľmi páčila, čo je nepochybne dôvodom opakovaného pozvania.

Japonský festival, na ktorom sa zúčastní asi 600 mladých hudobníkov zo 14 krajín sveta, sa začne 22. júla a potrvá do 30. júla. Štrnásťčlenné hudobné zoskupenie košického konzervatória, ktoré okrem 11 plechových nástrojov tvorí speváčka, klaviristka a dirigent, odlieta do Japonska v piatok.

Za ocenenie kvality mladých muzikantov z Košíc možno podľa Buraša považovať aj fakt, že na tohoročnom festivale sa predstavia až dve hudobné telesá z tohto mesta. Pozvanie na hosťovanie dostal aj orchester Musica Juvenalis Základnej umeleckej školy Márie Hemerkovej.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk