magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Buček uviedol Géciho do funkcie prednostu KÚ v Košiciach
@ Aktuálne -> Politika      Aug 17 2006 - 14:17 GMT
(TASR) - Štátny tajomník MV SR Jozef Buček (Smer-SD) uviedol dnes do funkcie nového prednostu Krajského úradu (KÚ) v Košiciach Milana Géciho (Smer-SD).

Buček poďakoval za doterajšiu prácu bývalému prednostovi Jánovi Dolnému (toho času na dovolenke v zahraničí) a zaželal pracovnému tímu KÚ veľa úspechov pri realizácii úloh štátnej správy a programového vyhlásenia vlády v tejto oblasti.

"Ponuku som prijal ako prejav dôvery v moje manažérske schopnosti. Až analýza ukáže, aké sú možnosti zredukovania krajských štruktúr a prenosu kompetencií na orgány územnej samosprávy, preto je teraz predčasné hovoriť o tom, či je post prednostu do konca roka," uviedol Géci.

Nový prednosta sa nevyjadril, či bude realizovať personálne zmeny na KÚ. "Mojim prvoradým cieľom bude čo najrýchlejšie si osvojiť problematiku a zabezpečiť efektívny chod úradu. Jeho pracovníci sú v štátnej službe a sú pre nich jasné pravidlá stanovené zákonom," dodal.

Milan Géci (1952) má vysokoškolské vzdelanie. Pracoval v rokoch 1973 - 1991 ako pedagóg a zástupca riaditeľa SOU strojárskeho v Košiciach a od roku 1991 ako živnostník - konateľ firmy.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk