magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Otvorenie sezóny 2006/07 FESTIVAL „MESAČNÁ JAZDA“
@ Kultúra -> Podujatia      Aug 31 2006 - 18:18 GMT
Centrum súčasných umení IC Košice, je alternatívny priestor pre tvorbu a prezentáciu súčasného umenia. Vzniklo v decembri 2005 a podporuje rôzne druhy umeleckých vyjadrení, umeleckú tvorbu, prezentáciu projektov a diel súčasných autorov z Košíc, celého Slovenska i zahraničia.

Po 2. mesačnej letnej prestávke začína novú sezónu mesačným festivalom súčasného umenia.

Festival „MESAČNÁ JAZDA“ potrvá 30 dní, predstaví sa na ňom 12 hudobných hostí a zoskupení súčasnej hudobnej scény, 3 divadelné súbory, 3 literárno – dramatické skupiny, 2 súbory súčasného tanca, 2 kinoklubové projekcie, výtvarný performance ako aj ďalšie podujatia odrážajúce pravidelnú mesačnú dramaturgiu IC culture train – centra súčasných umení. V rámci festivalu bube prebiehať aj workshop výtvarníkov, dizajnérov a architektov s cieľom analyzovať priestorový potenciál, jeho predefinovanie a redesign centra. Jedným z výstupov workshopu bude verejné výtvarné performance v rámci záverečného programu festivalu.

Festival je koncipovaných v troch samostatných častiach, ktoré dramaturgicky podporujú zámer predstaviť súčasné trendy nekomerčného umenia a tiež priblížiť aktivity IC culture train centra súčasných umení, jeho ideu a poslanie čo najširšej verejnosti.

Prvá časť: 14.09. 2006 Dolná brána – otvorenie festivalu
15.09. 2006 Hlavná ulica č. 22- pasáž – divadelné predstavenie

Druhá časť: 16.09 – 12.10.2006 IC culture train, Nižná Úvrať 25
hlavný program festivalu naplnený hosťujucími umeleckými produkciami v rôznych žánroch súčasného umenia (divadlo, hudba, súčasný tanec, film, multimediálna tvorba, výtvarné umenie...).

Tretia časť: 13.10. 2006 IC culture train, Nižná Úvrať 25 – ukončenie festivalu „MESAČNÁ JAZDA“ za účasti zaujímavých hostí

Podrobny program festivalu na www.icct.sk a v programovom bulletine.

Dalšie info na požiadanie. Predpredaj vstupeniek od 4.9.2006 v MIC Košice.

Info a akreditácie na pr@icct.sk

(TLAČOVÁ SPRÁVA)   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk