magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kardinál Jozef Tomko chce byť pochovaný v košickom Dóme sv. Alžbety
@ Aktuálne -> Rôzne      Sep 05 2006 - 09:48 GMT
(TASR) - Kryptu so šiestimi miestami posledného odpočinku pre biskupov dokončujú v týchto dňoch stavbári v košickom Dóme sv. Alžbety.

Ako informoval dnes dekan farnosti František Šándor, záujem byť pochovaný v košickej katedrále prejavil aj kardinál Jozef Tomko. Podľa Šándora je to pre Košice veľká pocta, pretože ako kardinál by mohol byť pochovaný aj v niektorej z bazilík. Ako rodák z východoslovenskej obce Udavské si však vybral práve Košice.

Ako spresnil Šándor, vznik krypty sa datuje do 19. storočia, kedy v katedrále rekonštruovali dlažbu. Jedna biskupská krypta už v Dóme sv. Alžbety je, ale tá je obsadená, dodal.

Podľa kódexu kanonického práva pochovaní v katedrále môžu byť arcibiskupi a biskupi, vrátane pomocných či emeritných.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606