magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Dolná brána ožila jedinečnými výtvarnými dielami
@ Kultúra -> Výstavy      Sep 20 2006 - 13:38 GMT
Krajské osvetové stredisko v Košiciach a Mesto Košice srdečne pozývajú obyvateľov metropoly východu na autorskú výstavu výtvarníka Feďa Majerecha „Vandrovali hudci“.

Slávnostné otvorenie výstavy sa uskutočnilo včera v priestoroch Archeologického komplexu Dolná brána v Košiciach. Divácky atraktívnu výstavu ešte viac oživilo vystúpenie folklórneho súboru ŽELEZIAR z Košíc.

Feďo Majerech (1958) sa výtvarnému umeniu venuje od detstva. Do povedomia verejnosti sa dostal najmä aktívnou tvorbou v oblasti kresleného humoru, keď prispieval do časopisov Spišský kuriér, Dikobraz a Javisko. Spolu s Fedorom Vicom tvorili aj humoristický časopis Bumerang.

V rámci reklamnej agentúry sa venoval plagátovej tvorbe a úžitkovej grafike, jeho tvorba sa spája aj s folklórnym súborom ŽELEZIAR z Košíc, pre ktorý už dlhý čas tvorí originálne propagačné materiály. Nevyhýba sa ani knižnej ilustrácii či scénografii. Na tomto poli spolupracoval napríklad aj s Milanom Markovičom.

V kresbe uňho dominuje figúra poznačená jemnou karikatúrou. Obľube sa tešia aj olejomaľby na dreve.

F. Majerech bsolvoval množstvo kolektívnych i samostatných výstav, tú najaktuálnejšiu si môžete pozrieť do 29. septembra.

Andrea NITKULINCOVÁ   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk