magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Krajská súťažná prehliadka malých dychových orchestrov
@ Kultúra -> Koncerty      Oct 05 2006 - 10:39 GMT
KOS v Košiciach v spolupráci s Obcou Helcmanovce pripravili pre priaznivcov dychovej hudby Krajskú súťažnú prehliadku malých dychových orchestrov z Košického samosprávneho kraja. Podujatie sa uskutoční v sobotu 14. októbra o 14. 00 hod. v Kultúrnom dome v Helcmanovciach.

Novinkou oproti predošlým ročníkom je zmena miesta konania súťažnej prehliadky. Kým sa v minulých rokoch podujatie pravidelne uskutočňovalo vo Valalikoch, tentoraz si diváci hudobné majstrovstvo dychových orchestrov vychutnajú v Helcmanovciach. Obyvatelia Valalík však nemusia smútiť, pretože o dva roky sa súťaž opäť vráti „domov“.

Podujatie prinesie okrem ukážok hudobného talentu i atmosféru súťaživosti. O najlákavejšie umiestnenie v zlatom pásme budú súťažiť DH PRAKOVČANKA z Prakoviec, DH SE¼ANKA z Helcmanoviec, MALÝ DYCHOVÝ ORCHESTER VALALIKY z Valalík, MESTSKÁ POŽIARNICKÁ DH SEČOVCE zo Sečoviec, DH KODURKA z Košíc, HASIČSKÁ DH MESTA KOŠICE z Košíc, DH MYSLAVČANKA z Myslavy.

Okrem siedmich kolektívov z Košického samosprávneho kraja prídu divákov pozdraviť aj dva zahraničné kolektívy. V úlohe hostí sa predstavia dychový orchester MIEJSKO GÓRNICZA z Krosna, Poľsko a Mládežnícky dychový orchester zo Szihalomu, Maďarsko.

O víťazovi súťažnej prehliadky, ktorý automaticky postúpi na celoštátnu súťaž, bude rozhodovať päťčlenná odborná porota na čele s Jánom Jamriškom, predsedom Združenia dychových hudieb Slovenska.

Podujatie sa uskutoční s finančným prispením Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Andrea NITKULINCOVÁ   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk