magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

O post primátora Košíc majú záujem traja stranícki a šesť nezávislých kandidátov
@ Aktuálne -> Politika      Oct 09 2006 - 09:37 GMT
(TASR) - Kandidačné listiny spolu deviatich kandidátov na post košického primátora v decembrových komunálnych voľbách prevzala do nedeľňajšej polnoci zapisovateľka Mestskej volebnej (MVK) komisie Eva Takácsová.

Boris Farkašovský kandiduje za koalíciu Smer-SD, Slobodné fórum, ¼S - HZDS a SNS, František Knapík za koalíciu KDH - SDKÚ-DS - SMK a Milana Krendželáka kandidovala Agrárna strana vidieka, informovala zapisovateľka. Kandidačné listiny podali na MVK aj šiesti nezávislí kandidáti - Dušan Cais, Vladimír Gürtler, Andrej Hrico, Róbert Jano, Peter Sinai a Alexander Šamo.

"Moje rozhodnutie kandidovať bolo motivované tým, že primátorom som bol zvolený v doplňujúcich voľbách 8. apríla a vlastne za to obdobie som sa snažil rozbehnúť niektoré časti volebného programu, s ktorým som na jar predstupoval pred voličov," uviedol pre TASR k svojej kandidatúre súčasný košický primátor Knapík. Zdôraznil, že jeho program bol koncipovaný tak, že ho nebolo možné za 7-8 mesiacov zrealizovať. "Hlavným dôvodom mojej kandidatúry je, že chcem pokračovať v tom, čo je pripravené a rozpracované a je to pre mňa aj osobná výzva realizovať skúsenosti zo samosprávy, ktoré som v predchádzajúcom období nadobudol," dodal.

Podobné dôvody na kandidatúru má aj Farkašovský, ktorý bol v rokoch 1999-2002 námestníkom košického primátora a pôsobil aj v štátnej správe ako poslanec mestských častí, Mestského zastupiteľstva, a teraz je aj členom Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja.

Zapisovateľka MVK bola v permanencii celú nedeľu - posledné stránky priniesli kandidačné listiny po 23.30 h. Veľa Košičanov oproti minulým voľbám prejavilo záujem kandidovať na poslanca do 50-členného Mestského zastupiteľstva ako nezávislí kandidáti.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk