magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Nezávislý kandidát spochybnil billboardovú kampaň súčasného primátora Košíc
@ Aktuálne -> Politika      Nov 07 2006 - 09:40 GMT
(TASR) - Nezávislý kandidát na primátora mesta Košice 34-ročný advokát Vladimír Gürtler dnes podal návrh na nariadenie predbežného opatrenie súdu voči jednému z protikandidátov - súčasnému primátorovi mesta Františkovi Knapíkovi.

Dôvodom sú billboardy, ktoré podľa Gürtlera porušujú volebný zákon. Je na nich zobrazená cesta, v pozadí Dóm sv. Alžbety, hviezdičky ako naznačený symbol EÚ a text Via Cassovia - sme na správnej ceste. Nie je tam Knapíkova podobizeň, meno, ani výzva na jeho voľbu. Vzhľadom na fakt, že ide o slogan a symboly, ktoré Knapík použil už v aprílových doplňujúcich primátorských voľbách a vizuál billboardov zodpovedá aj vzhľadu jeho oficiálnej webovej stránky ako kandidáta na primátora, je Gürtler presvedčený, že došlo k porušeniu volebného zákona.

Volebná kampaň sa začína 17 dní a končí 48 hodín pred začiatkom volieb. Jej vedenie mimo určeného času je zakázané. Aktuálnym začiatkom volebnej kampane pre komunálne voľby, ktoré sa uskutočnia 2. decembra, je tak podľa Gürtlera až 15. november.

"Cieľom podaného návrhu na vydanie predbežného opatrenia je dosiahnuť, aby sa pán Ing. Knapík zdržal vedenia takejto nezákonnej kampane, to znamená, aby tieto billboardy až do 15. novembra odstránil na vlastné náklady," informovala dnes novinárov Gürtlerova právna zástupkyňa Katarína Adamovská. "V podstate našim všeobecným cieľom je to, že máme záujem na férovej súťaži v komunálnych voľbách," dodala.

Okresný súd Košice I. má 30 dní na to, aby sa k návrhu vyjadril. Gürtler, ktorý sa uchádza aj o kreslo poslanca v košickom mestskom zastupiteľstve, však potvrdil, že uvažuje aj o podaní volebnej sťažnosti na Ústavnom súde SR.

O post primátora Košíc majú celkovo záujem traja stranícki a šesť nezávislých kandidátov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk