magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kandidát na starostu košického Starého Mesta Grega sa vzdal služobného mobilu
@ Aktuálne -> Politika      Nov 16 2006 - 15:42 GMT
(TASR) - Služobného mobilného telefónu a služobného auta sa vzdal kandidát pravicovej koalície KDH, SDKÚ-DS, SMK na starostu košickej Mestskej časti (MČ) Staré Mesto ¼ubomír Grega, ktorý už Staromešťanom starostuje od júlových doplňujúcich volieb. Pokladnici MČ tým ušetril spolu s ďalšími úsporami za 100 dní svojej "vlády" približne 150 000 korún.

V podobnom trende, ale hlavne v reorganizácii miestneho úradu v prospech občanov chce pravicový kandidát v prípade svojho znovuzvolenia pokračovať. "Mienim rázne a dôsledne zmeniť rokmi zaužívané stereotypy na úrade a vytvoriť z neho marketingovo-servisné centrum, k čomu využijem aj audit na certifikát kvality ISO pre našu MČ," uviedol Grega dnes na tlačovej konferencii. Podľa vlastných slov bude naďalej minimalizovať osobné pôžitky a ušetrené prostriedky využívať tam, kde je akútna potreba.

Pôjde napríklad o založenie podporného fondu pre sociálne slabších občanov a seniorov. Z vyše 21 000 obyvateľov košického Starého mesta totiž tvoria dôchodcovia približne tretinu.

Volebným sloganom Gregu je Pravý starosta nesľubuje, pravý starosta koná. Za sto dní sa mu podarilo okrem iného opätovne začať rekonštrukciu košickej Mestskej krytej plavárne, kde by malo byť aj športovo - kultúrne centrum pre mládež. Na obľúbené Dominikánske námestie Staromešťanov vrátila samospráva zeleninový trh, začala fungovať pre občanov bezplatná tiesňová linka po úradných hodinách, vzniklo staromestské Divadlo pod vežou.

MČ Staré Mesto je svojím historickým jadrom a kultúrnymi inštitúciami "výkladnou skriňou" Košíc, hojne navštevovanou turistami. Grega chce zvýšiť ich bezpečnosť, vytvoriť nové parkovacie miesta, vybudovať nové cyklotrasy a podporiť obnovu a modernizáciu bytových domov. V spolupráci so školami bude organizovať aktivity na protidrogovú prevenciu. Grega je zástancom vybudovania Auparku na Námestí osloboditeľov. Je to podľa neho v súlade s rozhodnutím Mestského zastupiteľstva, ktoré odsúhlasilo predaj pozemku i zmenu regulačného plánu.

Do predvolebnej kampane mieni kandidát investovať približne 100 000 korún. Súpermi Gregu budú stranícki kandidáti - Richard Hojer (DSS), Eva Hulmečíková (Smer-SD, SF, ¼S-HZDS, SNS, ANO, Viliam Pšeno (HZD) a nezávislí kandidáti - ¼ubica Blaškovičová, Vincent Lukáč a Radko Rakušan.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk