magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Nezávislý kandidát na primátora Košíc Gürtler sľubuje vyriešiť starý právny spor
@ Aktuálne -> Politika      Nov 23 2006 - 15:40 GMT
(TASR) - Nezávislý kandidát na košického primátora 34-ročný advokát Vladimír Gürtler voličom okrem slona do ZOO sľubuje aj vyriešenie desať rokov sa ťahajúcej kauzy STRELINGSTAV verzus Košice.

"Škaredé dedičstvo minulosti", ako nazýva spor o uznanie nároku STRELINGSTAV-u na náhradu zhruba 600-miliónovej škody od mesta, visí podľa Gürtlera nad Košicami ako Damoklov meč. Tvrdí, že existujú právne možnosti ako ho vyriešiť, alebo aspoň minimalizovať škody. Spresniť ich však v súčasnosti odmieta.

Kauza sa týka zmluvy na čistenie a zimnú údržbu mesta, ktorú v 90-tych rokoch uzavrel a neskôr aj zrušil vtedajší primátor Rudolf Schuster. Podľa majiteľa firmy išlo o nezákonné odstúpenie od zmluvy a tak sa rozhodol škodu, ktorá mu tým vznikla, od mesta vymáhať. Keďže sa mu to nepodarilo, podľa neoficiálnych informácií predal pohľadávku istej finančnej skupine, ktorá ju v súčasnosti od mesta súdne vymáha.

Gürtler kritizuje doterajší prístup vedenia mesta k riešeniu sporu a spochybňuje schopnosť straníckych protikandidátov v ňom uspieť. Tvrdí, že ak sa on stane primátorom, podnikne kroky, ktoré privedú STRELINGSTAV do konkurzu. Znamenalo by to, že tým oslabí pozíciu firmy aj finančnej skupiny, ktorá údajne vlastní pohľadávku. "Ak sa ja stanem primátorom Košíc, mesto sa začne správať ako partner, ktorý napriek istým problémom z minulosti, bude tvrdo presadzovať svoje záujmy," vyhlásil dnes na stretnutí s novinármi.

Gürtler je jedným zo šiestich nezávislých kandidátov, ktorí sa v Košiciach uchádzajú o post primátora. Okrem netradičnej kampane, v ktorej ho ako maskoty sprevádzajú slony, sa zviditeľnil aj podaním návrhu na nariadenie predbežného opatrenia súdu, ktorým chcel dosiahnuť stiahnutie billboardov súčasného primátora mesta Františka Knapíka.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk