magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ÚS pridelil žiadosti generálneho prokurátora na trestné stíhanie dvoch sudcov
@ Aktuálne -> Rôzne      Nov 28 2006 - 10:24 GMT
(TASR) - Generálny prokurátor SR Dobroslav Trnka požiadal Ústavný súd SR o udelenie súhlasu na trestné stíhanie sudcu Okresného súd (OS) vo Veľkom Krtíši Slavomíra C. a sudkyne levického OS Evy K.

Na neverejnom zasadnutí pléna ÚS dnes obe žiadosti pridelili sudcom spravodajcom. TASR po potvrdil poradca ÚS pre styk s médiami Štefan Németh.

Sudca z Veľkého Krtíša je dôvodne podozrivý zo spáchania opakovaného trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z trestných činov ohovárania. Sudkyňa OS v Leviciach je dôvodne podozrivá z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Obe žiadosti generálneho prokurátora na udelenie súhlasu s trestným stíhaním sudcov boli ÚS doručené 22. novembra.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606