magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Slovenskí študenti ekonómie získali francúzske bakalárske diplomy
@ Aktuálne -> Školstvo      Dec 07 2006 - 16:55 GMT
(TASR) - Spolu 12 slovenských študentov získalo dnes na promócii na Technickej univerzite (TU) v Košiciach aj bakalársky diplom francúzskej Univerzity Sophia Antipolis v Nice.

V zastúpení rektora a v prítomnosti francúzskeho veľvyslanca v SR Jasquesa Fauerea im diplomy odovzdal promótor Jean Paul Guichard, riaditeľ francúzskeho Inštitútu spolupráce s východnými krajinami.

Trojročné štúdium absolvovalo osem poslucháčov Ekonomickej (EF) fakulty TU a štyria študenti košickej Podnikovohospodárskej fakulty bratislavskej Ekonomickej univerzity (EU).

Ako informoval prodekan EF TU Oto Hudec spoluprácu s partnerskou francúzskou univerzitou podpísali pred štyrmi rokmi. Študentov TU a EU, ktorí sú zároveň poslucháčmi Univerzity v Nice a majú záujem študovať vybrané predmety vo francúzštine, vyučujú naši profesori v Košiciach. Získavajú potom dva diplomy - náš i francúzsky. Pokračovať však môžu v magisterskom a inžinierskom štúdiu, počas ktorého strávia jeden semester v Nice a napíšu tam aj diplomovú prácu.

Medzi študijnými predmetmi je mikroekonómia, makroekonómia, otvorená makroekonómia, ekonómia priemyslu a medzinárodný obchod.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk