magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vypísanie referenda na odvolanie primátora Sobraniec požaduje už vyše 800 ľudí
@ Aktuálne -> Politika      Dec 11 2006 - 10:29 GMT
(TASR) - Vyše 800 ľudí podpísalo do dnešného popoludnia petíciu za vypísanie miestneho referenda na odvolanie primátora mesta Sobrance Štefana Staška (nezávislý). TASR o tom informovali predseda petičného výboru Ladislav Brandabura a podpredseda petičného výboru Ján Semivan.

Taká reakcia ich prekvapila, pretože podpisy zbierali na verejnom priestranstve len v piatok od 12. do 15. h, v sobotu od 8. do 11. h a dnes do 14. hodiny. Preto aj očakávajú, že do nedele 17. decembra, keď naplánovali záver zberu podpisov, budú úspešní.

Petičná akcia bude platná v prípade, ak ju podporí 30 percent zo 4679 oprávnených voličov mesta, čo je 1404 obyvateľov.

Petícia na vypísanie referenda vznikla spontánne ako vyjadrenie nespokojnosti s doterajšou osemročnou Staškovou primátorskou prácou. Vo voľbách v sobotu 2. decembra Staško vyhral o jeden hlas, iniciatíva občanov preto tiež súvisí s podozrením z manipulácie volebných výsledkov.

Do 13-členného mestského zastupiteľstva zvolili ôsmich poslancov ako nezávislých, troch za ¼S - HZDS, po jednom za Smer - SD a KDH.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk