magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košiciach padli tri januárové teplotné rekordy
@ Aktuálne -> Rôzne      Jan 12 2007 - 09:12 GMT
(TASR) - Tri januárové teplotné rekordy padli v závere pracovného týždňa v Košiciach. Ako informoval dnes klimatológ Slovenského hydrometeorologického ústavu Ján Smékal, v stredu namerali v metropole východného Slovenska 9 stupňov Celzia, pričom najvyššia teplota pripadajúca doteraz na 10. januára bola 6,4 stupňa Celzia v rokoch 1971 a 1994.

Štvrtková teplota 9,2 stupňa Celzia bola o 2,2 stupňa Celzia vyššia ako v doteraz rekordnom roku 1994. Po 56 rokoch padol aj rekord z 12. januára, keď oproti 8,9 stupňa Celzia v roku 1994 namerali v Košiciach dnes napoludnie 11,8 stupňa Celzia.
Zásadnejšie ochladenie neočakávajú v Košiciach ani v nesledujúcich dňoch, uviedol Smékal.
Na január nezvyklé teploty zaznamenali v Košiciach aj v rokoch 1975, 1994 a 1998, kedy napadlo len niekoľko centimetrov snehu a aj ten sa udržal len pár dní.
Z vývoja počasia nemajú radosť poľnohospodári a prevádzkovatelia lyžiarskych vlekov. V stredisku Jahodná pri Košiciach museli po týždňovej lyžovačke kvôli nedostatku snehu vleky zastaviť. Viac hrá do karát počasie cestárom. Podľa hovorkyne Magistrátu mesta Košice Jany Geročovej vyčerpali zatiaľ z 32 miliónov korún určených v mestskom rozpočte na zimnú údržbu komunikácií len minimum. Zima však ešte nepovedala posledné slovo a môže prekvapiť, dodala Geročová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606